Říjen 2008

Červená

30. října 2008 v 18:45 car

Taneční styly

26. října 2008 v 14:13 sport
Mám tu taneční street dancový styly. Chtěla dát na každý období jeden.
Potřobovala bych od vás ode všech radu, která je pro mě strááášně důležitá.
Chtěla bych od vás komentáře(nejlíp k tomuhle článku) jak často sem mám taneční styly dávat
Bylo by to asi takhle:
každý to určý období bych dala stručnej popis toho stylu a třeba i nějaký videoko
Tak prosím pište jak často a já mezitim vytvořím anketu kterých stylů by se to týkalo.
díky mooooc
jo a mte tu taky anketu tak nezapomeňte hlasovat

Kitík

25. října 2008 v 14:23 sport

Modrá audinka

24. října 2008 v 18:51 car

Fotky Nokia E66

23. října 2008 v 16:48 comunication
Tak tady máte ještě fotky k Nokii E66


Nokia E66

22. října 2008 v 12:47 comunication
Model Nokia E66 je koncipován jako manažerský telefon, tomu se přizpůsobil i jeho vzhled i výbava. Jde o výsuvný telefon se střídmým a praktickým designem. Běží na nějaké nejnovější verzi operačního systému. To umožňuje si do něj nainstalovat jakoukoli potřebnou aplikaci, v samotném operačním systému už ale najdeš vše potřebné k tomu, abys mohla telefon ihned plně využívat. Jsou to aplikace pro vedení denní agendy, e-mailový klient, webový prohlížeč, čtečka kancelářských dokumentů, navigační software a podobně. Tento telefon též vyniká skvělými komunikačními schopnostmi, je vybaven Wi-Fi, Bluetooth a dokonce i infraportem.

Předchůdcem tohoto kancelářekého mazlíčka byla Nokia E65.O něco se zlepšil jeho vzhled a funkční výbava, koncept vysouvacího telefonu zůstal zachován. Je dostupný ve dvou barevných variantách - šedé (Grey Steel) a bílé (White steel). Rozměry telefonu jsou 107,5 x 49,5 x 13,6 milimetrů, jeho hmotnost se ustálila na 121 gramech.

Vysouvací telefon (též nazývaný jako slider) má tu výhodu, že je možné větší část přední strany vyhradit pro displej a základní ovládací tlačítka, numerickou část klávesnice si uživatel vysune až v okamžiku, kdy potřebuje psát. Naopak mezi nevýhody občas patří příliš tuhý nebo lehký vysouvací mechanismus, telefon sám o sobě je také méně odolný proti pádům, jelikož se skládá ze dvou mechanických dílů. U modelu Nokia E66 si ale s vysouvacím mechanismem nemusíte dělat žádné starosti, je ještě lepší než u jeho předchůdce, pokud uchopíte horní a spodní část a s telefonem zahýbete, nevšimnete si prakticky žádné vůle. Je otázka, jestli to tak vydrží i po ročním používání.

Displej se pyšní možným zobrazením až 16 miliónů barev. Standardně intenzitu jeho podsvícení řídí čidlo, je čitelný i na přímém slunečním světle. Zajímavostí oproti většině jiných podobných telefonů je senzor, který reaguje na polohu telefonu (horizontální a vertikální), a umí podle ní otočit orientaci displeje. Mimo světelného čidla nad displejem najdete i malou čočku kamery pro videohovory.

Po odsunutí horní části se dostanete ke klasické numerické klávesnici, ta je tvořená maticí 3 x 4 tlačítek. Klávesnice je velmi kvalitní, psát na ní budete bez sebemenších problémů.

Pokud telefon otočíte, pak uvidíte druhou čočku integrovaného fotoaparátu. Ta již neslouží na videohovory, ale pro normální fotografování a nahrávání videa. Snímač v telefonu má rozlišení 3,2 MPix, samozřejmostí je automatické zaostřování, LED blesk, vyvážení bílé, nastavení expozice a podobně. Video lze nahrávat ve formátu MP4 nebo 3GP, v rozlišení 320 x 240 bodů při 15 snímcích za sekundu. Zajímavostí je možnost přehrání definovaného videa při příchozím hovoru. Integrovaný fotoaparát využívá i předinstalovaná aplikace, která slouží jako čtečka vizitek. Vizitku stačí vyfotit, a více či méně úspěšně bude převedena na kontakt do telefonu.

Telefon má v základu 110 MB úložné paměti, rozšířit ji můžete paměťovými kartami microSD, v maximální kapacitě 8 GB. Už v balení vám výrobce jednu takovou kartu nachystal, má kapacitu 2 GB, což většině z nás bude stačit. Lze se bezdrátově připojit i přes Wi-Fi, případně přes Bluetooth. K počítači nebo notebooku se nejspíše budete připojovat skrze USB kabel. Zajímavostí (a tak trochu i nostalgií) je infračervený port, který se na tomto modelu nachází.

V tomto skvěle vybaveném telefonu nesmí chybět ani GPS navigace (čip SirfStar III). Jako navigační software můžete použít vestavěné Nokia Maps 2.0, máte ho na tři měsíce zdarma. Poté si program buď můžete zakoupit, nebo ho používat dále, ale v omezenější verzi.

A jak je na tom Nokia E66 s výdrží? Napájí ji baterie BL-4U a kapacitou 1.000 mAh. Dle výrobce je maximální pohotovostní doba na jedno nabití až 264 hodin, při nepřetržitém volání bude vyžadovat nabíječku až po více než sedmi hodinách.

Závěr
Nokia E66 je skvělým manažerským telefonem, který má výsuvnou konstrukci. Je určen pro ty, kdo nepotřebují v telefonu QWERTY klávesnici, ale požadují skvělou funkční výbavu, v tom je praktický totožný jako model Nokia E71.
Fotky budou opět v dalším článku

Panda Antivirus Pro 2009

21. října 2008 v 21:56 for...
Panda Antivirus Pro 2009
je kompletní ochrana před známými a neznámými internetovými hrozbami

Stáhnout
Velikost: 77,9 MBkrááávičky

20. října 2008 v 16:30 rubbish

Nokia5800 XM

19. října 2008 v 20:07 comunication
Před několika dny společnost Nokia představila telefon s dotykovým displejem - je to krok, ke kterému se odhodlávala už několik let, a patrně až úspěch Apple iPhone byl tím největším hnacím motorem pro dokončení vývoje tohoto telefonu. V minulosti už sice k nějakým experimentům s dotykovým displejem u Nokie došlo, ale právě až Nokia 5800 XpressMusic je prvním telefonem, který se bude vyrábět a prodávat masově. Podobně jako iPhone nabídne velmi kvalitní přednes hudby, to ostatně vyplývá i z jejího zařazení do modelové řady XpressMusic.
Design telefonu a provedení menu víceméně připomíná Apple iPhone, inspirace tu nepochybně je, a Nokia to nepopírá. Ono v designu dotykového telefonu není moc co inovativního vymyslet, displej vždy bude jeho dominantou. U Nokia 5800 má úhlopříčku 3,2 palců, poměr stran 16:9, a rozlišení 640 x 360 bodů. Obraz se umí natočit v závislosti na poloze, v jaké telefon držíte. Samotný telefon má rozměry 111 x 51,7 x 15,5 milimetrů, váží velice sympatických 109 gramů.
Podobně jako Apple iPhone, i Nokia 5800 půjde velmi pohodlně ovládat prsty. Pokud ale dáváte přednost dotykovému peru (stylus), jedno v přístroji najdete, a můžete ho k ovládání použít. Má to výhodu minimálně v tom, že si displej neušpiní prsty :-)

Digitální fotoaparát, jehož čočku najdete na zadní straně, má rozlišení 3,2 MPix, optiku Carl Zeiss, dvojnásobně silný LED blesk a automatické zaostřování. Můžete s ním i nahrávat video v rozlišení 640 x 480 bodů při 30 snímcích za sekundu. Kamera na přední straně slouží pro videohovory.

Interní paměť telefonu je sice jen 81 MB, ale přímo v balení najdete 8 GB paměťovou kartu, telefon podporuje ale i větší 16 GB karty. S Li-Ion baterií 1.320 mAh vám na příjmu vydrží až 17 dní, telefonovat můžete až 9 hodin, hudbu poslouchat 35 hodin a video sledovat nepřetržitě až 5 hodin. Z bezdrátových technologií zde najdete Wi-Fi i Bluetooth, nechybí ani stále populárnější GPS.

Cena telefonu bede taková, aby na předvánočním trhu výrazně konkurovala Apple iPhone, v přepočtu to bude cca 8 - 9 tisíc Kč. Těžko ale říct, zdali ji na českém trhu před vánoci uvidíme, nejspíš si budeme muset počkat na začátek příštího roku.


Montenegro

17. října 2008 v 14:50 schoolmatte
Máte rádi moře a omrzela vás už Itálie i Chorvatsko? Chcete poznat pravého ducha Balkánu? Vydejte se do Černé Hory, jednoho z nejmladších států světa. Republika Montenegro, která se nedávno prohlásila za "první ekologickou republiku na světě", má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout: nedotčenou přírodu, čisté moře, jezera, divoké hory, množství zajímavých památek a neopakovatelných zážitků ze setkání s místními obyvateli.

Ceny v Černé Hoře se příliš neliší od cen v České republice. Ceny platné v hlavní sezóně v přímoří jsou ovšem podstatně vyšší než ty v mimosezónním období ve vnitrozemí. Upravují se v souladu s opatřeními a záměry černohorských orgánů a mění se podle poptávky i místa. Vstupné do národních parků Biogradska gora, Skadarské jezero, Durmitor a Lovčen jsou symbolické a činí 1 euro, vstupné na památky se pohybuje kolem 2 euro.

Jak se domluvíte?
S angličtinou mít problém rozhodně nebudete, ale zkusit to klidně můžete i česky nebo rusky. Názvům, varováním i nápisům celkem dobře porozumíte.

Od 15. června 2008 platí v Černé hoře "ekologický poplatek" pro motorová vozidla ve výši 10 až 150 eur, podle hmotnosti vozidla a počtu sedaček ve voze. Na hranicích se vybírá poplatek za použití silnic - "putarina", který činí 8 až 10 eur za osobní vůz a platí 3 měsíce.

V příštím článku budou i fotky I love you

PIGFEST 13

16. října 2008 v 22:01 rubbish
PIGFEST 13 - Wonderful Weekend

Pig Fest, největší svátek elektronické hudby v západních Čechách, ohlašuje nejzásadnější přelom ve své historii. Stává se dvoudenním festivalem! S prasátky nyní můžete prožít celý dlouhý báječný víkend.

Další pokračování, se šťastným pořadovým číslem třináct, ponese titul Wonderful Weekend a odehraje se 24. a 25. října 2008 v plzeňském kulturním domě Peklo.

Páteční večer se ponese v rytmu DNB, zatímco sobota bude patřit technu.
Party bude skutečně ve velkém stylu. Dorazí například DJ Aphrodite, legenda zlámaných beatů, jehož hudba zazněla například ve filmu Human Traffic. Skladbu Stalker si můžete připomenout v následujícím odkaze. Poslech jen na vlastní nebezpečí. Pamatujte, že Aphrodite dokáže i Haré Krišnu proměnit v ostrýho hocha  (http://www.youtube.com/watch?v=cBeMo4uOnbI&feature=related).

Našlápnutá bude i techno stage. Za gramce se postaví mimo jiné Tom Macoye aka Ortin Cam, jedna z největších producentských nadějí současné scény. Ať už sám nebo spolu s DJ Cavem doslova chrlí jednu desku za druhou a pravidelně vystupuje na všech zásadních techno akcích po celém světe. Na svědomí má i hymnu k I Love Techno z roku 2006, jednomu z největších festivalů, který se koná každoročně v belgickém Flanders Expo s návštěvností okolo 30 tisíc lidí (http://www.youtube.com/watch?v=QqAXz7GQ7w0).
Z ostrova, který má k pivu stejně tak blízko jako naše domovina, z Irska, dorazí DJ Clodagh. Slečna, kterou si před dvěma lety vybral jako předskokanku pro své turné samotný Carl Cox, to dokáže na pódiu pěkně rozbalit. O tom se přesvědčili nejen návštěvníci Apokylypsy, po kterých házela svršky (http://www.youtube.com/watch?v=YpGWfauSDnI&feature=related), ale i Sister Bliss z Faithless, která prohlásila, že Clodagh je učiněné party animal.

Měla tím snad na mysli prase? :-D

Příznivce tvrdšího kalibru potěší DJ Arcane, německý hard techno specialista, který se už na Pig Festu představil. Během tří let, které uplynuly od jeho posledního plzeňského vystoupení nezahálel, což dokazuje i fakt, že se v současné době řadí mezi přední evropské hard techno producenty. Jeho tracky hraje např. Sven Wittekind, Robert Natus či DJ Rush.

Od bratrů z východu dorazí stálice slovenského techna DJ Boss a z jungle domova pak Philip TBC nebo Dj Pixie.

Díky spolupráci s Dj obchodem, který na Pig Festu předvede většinu svých produktů, bude k vidění nebývalé množství světelné techniky a vizuálních efektů. Firma oba večery vnímá jako přehlídku toho, co vše dokáže svým klientům zajistit a věřte, že toho je opravdu hodně. Pro představu uveďme, že ve srovnání s minulými díly bude show zhruba dvakrát tak velká. Zlepší se i kvalita zvuku, použita bude čerstvě zakoupená aparatura EAW. Všechny prostor Pekla budou nádherně vyzdobeny. Připraveny jsou mimo jiné nové dekorace, barevné nasvícení či výstava soch. O bezchybnou čistotu se postará celý tým lidí. Jako bonus opět čerstvé ovoce zdarma a další vychytávky.

Připravte se ke startu, milá prasátka. Raketa brzy odstartuje a ani v Houstnu nedokážou odhadnout, kam až doletí.

Love, Peace, Pig…

www.pigsproduction.net

Start: 24. - 25.10.2008, KD Peklo, Plzeň
Vstup: 1 den 229,- včetně poplatků / 2 dny 399,- včetně poplatků
na místě 1den 299,- / 2 dny 499,-

UPOZORNĚNÍ

16. října 2008 v 21:57
UPOZORŇUJI ŽE SE RUBRIKA PRO BLOG MĚNÍ = PRO BLOG A PC což znamená že tam budou třebas nějaký vylepšováky pro PC a nejen pro blog

KLUCI®

16. října 2008 v 16:28
(Homo sapiens mutantes)

Výrobce: rodiče

Složení:

Jeden běžný exemplář průměrně obsahuje:
3 % rozumu
2 % smyslu pro humor
11 % domýšlivosti
18 % závislosti na kamarádech
65 % zájmu o holky
1% žárlivosti


Laci

15. října 2008 v 21:45 ® I ®
Hey to je nádhernej Song a super borec, kerej si založil vlastní street dancovou academku.
Toto je ze slovenskýho Bailanda co tančil s Romanou.
Strašně jim to spolu sluší...Kite

14. října 2008 v 18:29 sport
Nový, ale dynamicky se rozvíjející sport, který je o rychlosti, výšce, vzrušení, boji s přírodními živly, ale hlavně o "kitu" - řiditelném draku, který Ti umožní využít sílu větru a zažít tak neskutečné věci. S drakem je skoro jedno na čem stojíš, sedíš nebo jedeš, takže můžeš zkusit kitesurfing, kiting, landkiting, snowkiting, skysurfing, kiteboating, kiteskating a další alternativy, které dají Tvým oblíbeným sportům zcela novou dimenzi.

SDA

13. října 2008 v 21:49 ® I ®
takovej úvodek o SDA

Vodní charta

12. října 2008 v 14:41 schoolmatte
Evropská vodní charta

vyhlášená 6. května 1968
ve Strasbourgu
Bez vody není života. Voda je drahocenná a pro člověka ničím nenahraditelná surovina.
Zásoby sladké vody nejsou nevyčerpatelné. Je proto nezbytné tyto udržovat, chránit a podle možností rozhojňovat.
Znečišťování vody způsobuje škody člověku a ostatním živým organismům, závislým na vodě.
Jakost vody musí odpovídat požadavkům pro různé způsoby jejího využití, zejména musí odpovídat normám lidského zdraví.
Po vrácení použité vody do zdroje nesmí tato zabránit dalšímu jeho použití pro veřejné i soukromé účely.
Pro zachování vodních zdrojů má zásadní význam rostlinstvo, především les.
Vodní zdroje musí být zachovány.
Příslušné orgány musí plánovat účelné hospodaření s vodními zdroji.
Ochrana vody vyžaduje zintenzivnění vědeckého výzkumu, výchovu odborníků a informování veřejnosti.
Voda je společným majetkem, jehož hodnota musí být všemi uznávána. Povinností každého je užívat vodu účelně a ekonomicky.
Hospodaření s vodními zdroji by se mělo provádět v rámci přirozených povodí a ne v rámci politických a správních hranic.
Voda nezná hranic, jako společný zdroj vyžaduje mezinárodní spolupráci.

AUUUU

12. října 2008 v 14:26 | já |  sport
Tak jsem zase u toho super spotru... To byste se divili jak může být kite nebezpečnej. Může se vám stát mnoho věcí ale toto je podle mýho celkem dost aůůůůůů:o((

Úvaha????

10. října 2008 v 20:09 | ivulkinek |  schoolmatte
Heleďte se, mám tu návrh:
Většina neměla dneska do pracovek tu vodní chartu a tak mě napadlo, že bych semka
tejch 12 pravidel dala. ale mám podmínku. A to, musí být alespoň jeden ohlas pro.
Esli žádnej nebude žádnou chartu vam semka nedám. Vaše věc...
Rozhodněte se.
PaPaPaPaPaPa